Aukštų medžių genėjimas

Aukštų medžių genėjimas
Šimtmečių milžinų buvimas kieme ar sode yra ne tik gražus ir romantiškas, bet ir atsakingas. Kad daugiamečių gigantų vainikėliai atrodytų ypač patraukliai, o šakos pilnai vystytųsi ir atjaunėtų, netrukdydamos kaimynų augimui ir nerizikuodamos sugadinti ne tik medžio išvaizdą, bet ir praeiviams, kai jos krenta, būtina atidžiai stebėti jų būklę ir laiku genėti.
Kaip genimi aukšti medžiai?
Genėjimas gali būti sanitarinis ir meninis. Prieš atliekant pirmąjį, būtina atlikti išsamų medžio patikrinimą, įvertinti kamieno, šakų ir žalumynų būklę, kad įsitikintumėte, ar tikrai reikia nupjauti ar apipjaustyti ir kokiu tūriu, pradedant nuo kokio aukščio. Šiuo atveju mūsų ekspertai turi dvi užduotis: apsaugoti žmones, pastatus ir aplinkinius sodinimus, taip pat išvengti medžio mirties. Dažnai net medį, kuris, atrodo, nudžiūvęs galima visiškai išgelbėti pažodžiui atgaivinant genėjimą: pašalinus sunkias negyvas šakas, retinant vainiką, kad būtų daugiau galimybių patekti į deguonį, saulę ir drėgmę, laiku supjaustyta irianti šaka – visa tai jūsų kiemui ar sodui gali suteikti naują atgimimą.
Kodėl aukštų medžių apipjaustymą geriausia palikti profesionalams?
Aukštų medžių genėjimas yra daug laiko reikalaujantis ir pavojingas procesas, ypač jei jį atlieka nesuprantantis žmogus. Norint gauti laukiamą rezultatą ir užtikrinti saugą, būtina naudoti tik aukštos kokybės specialią įrangą. Šiai sudėtingai procedūrai atlikti reikia ne tik įrankio, bet ir pakankamai įgūdžių bei reikiamų žinių. Darbas dideliame aukštyje ir labai didelių, sunkių ir stiprių šakų ar kamieno pašalinimas yra sunki užduotis net patyrusiam specialistui, o pradedančiajam tai gali būti mirtina.