Automatinis aikštelės laistymas

Automatinis aikštelės laistymas

Šiandien vis daugiau sodybų savininkų nori vietoj sodo lysvių kurti gražius sodus su takais, jaukias pavėsines, patogias funkcines zonas, sultingą minkštą veją ir gražias gėlių lysves. Daugelis, suprasdami visus tokio pasirinkimo privalumus ir pranašumus, kreipiasi į patikimus specialistus, kurie gali ne tik priemiesčio zoną paversti estetinio komforto zona, bet ir sutaupyti daug pinigų bei savininko nervų.

Kam reikalinga automatinė laistymo sistema?

Po persodinimo augalams reikia tam tikro kiekio šviesos, maistinių medžiagų, taip pat pakankamo ir savalaikio laistymo. Jei visa tai nebus suteikta jauniems sodinukams, netrukus pastebėsite, kad visos pastangos ir pinigai, išleisti kuriant gražią lėšų vietą, buvo iššvaistyti: šaknų sistema neturės laiko prisitaikyti, dėl to visas augalas miršta.

Sistemos išdėstymo ypatybės

Pagrindinis drėkinimo sistemos tikslas yra reguliarus ir vienodas pašto sudrėkinimas. Tai gali būti pasiekta kompetentingai paskirstant sistemos elementus visoje svetainėje ir pasiekiant visas gamyklas. Paprastai svetainėje sodinami skirtingų tipų augalai, kuriems reikalinga speciali drėkinimo sistema. Tai taip pat svarbu atsižvelgti rengiant maketą, parenkant ir derinant įvairius drėkinimo įrenginius. Tai yra vienintelis būdas pasirinkti optimalų drėkinimo tipą.

Automatinės laistymo sistemos įrengimo ypatybės

Laistymo įrangos klojimas yra vienas iš pradinių kraštovaizdžio dizaino kūrimo etapų. Vamzdžiai, purkštukai, valdymo vožtuvai yra tranšėjoje. Po jų įrengimo atliekamas užpildymas žemėmis ir vejos sėja. Todėl labai svarbu iš anksto įdiegti sistemą.

Klaidos diegiant automatinio šildymo sistemą

Neteisingai įrengdami laistymo sistemą, galite smarkiai sugadinti savo kiemą ar sodą ir sugadinti visą kraštovaizdį, nepakankamai drėkindami vandenį mylinčius augalus ar atvirkščiai, laistydami dirvožemį kai kuriose vietose, nes skirtingiems augalams, dirvožemio tipams ir zonoms su skirtingu apšvietimu reikalingas skirtingas drėkinimas.

Dažniausios klaidos yra šios:

  • neteisingai parinkta įranga arba nepakankamas elementų skaičius;
  • tinkamos kontrolės ir nesavalaikės sistemos priežiūros trūkumas;
  • neteisingas siurbimo įrangos montavimas.

Norint išvengti rimtų problemų diegiant tokį svarbų kraštovaizdžio dizaino elementą kaip automatinę drėkinimo sistemą, svarbu susirasti patikimą profesionalią komandą, turinčią patikrintą patirtį ir garantuojančią jų darbo kokybę. Mūsų ekspertai parinks aukštos kokybės tinkamą įrangą, sukonfigūruos optimalų drėkinimo tipą ir parengs efektyviausią jūsų vietovės sistemą.