Vandens valymas

Vandens valymas Vilniuje ir Vilniaus rajone

Rezervuarų valymas – tai, svarbiausias įvykis, be kurio negalima kalbėti apie kompetentingą kraštovaizdžio dizaino, kuriame yra vandens telkinys, formavimą. Mažo srauto rezervuarai turi būti reguliariai valomi, kitaip bus greitai sugadinta tiek vandens sudėtis, tiek tvenkinio išvaizda kieme ar sode, todėl gali prireikti ne tik vandens pakeitimo, kuris pats savaime yra sunkus ir labai brangus procesas, bet ir išardymas bei pagrindinių elementų pakeitimas. Taip yra dėl to, kad mažai tekančiame vandenyje tarša išlieka pačiame rezervuare, o maži ežerai ir tvenkiniai greitai suyra ir aupaugę, pamažu virsta pelke.

Visą galimą vandens telkinio užteršimą žemės sklype galima suskirstyti į tris rūšis:

  • 1. Chemikalai - dažniausia visiškai ištirpsta vandenyje ir gali smarkiai pakenkti florai ir faunai;
  • 2. Mechaniniai – buitinės šiukšlės ir kiti pašaliniai daiktai, kurie pateko į tvenkinį iš išorės;
  • 3. Biologinis – mikroorganizmų ir bakterijų kaupimasis.

Vandens spalva jūsų vandens telkinyje pasikeitė, jis tapo drumstas, atsirado nemalonus kvapas, tvekinys pradėjo žydėti – visa tai yra aiškūs ženklai, kad jums reikia jį išvalyti. Geriau nedelsti, nes laikui bėgant šis procesas taps sudėtingesnis ir brangesnis.

Vandens telkinių valymo metodai:

  • Mechaninis

Jis naudojamas valant didelius rezervuarus. Pirmiausia, pasitelkiant specialią įrangą, ištiriamas dugnas, jis išvalomas nuo didelių daiktų, kad nepažeistumėte valymo įrangos. Toliau sudaromas detalus dugno žemėlapis, tiriama tarša, sumontuojama vamzdynų sistema vėlesniems darbams. Atlikus visas šias manipuliacijas, įvedama speciali technika, atliekanti valymą.

  • Biologinis

Tai atliekama pasitelkiant tam tikrų tipų mikroorganizmus ir bakterijas, kurie savo gyvenimo metu valo vandenį ir dugną, pašalina augmeniją, pagreitina negyvų organizmų ir puvimo dumblių skilimą.

  • Cheminis

Tai susideda iš chemikalų patekimo į vandenį, kurie leidžia sukurti aplinką, kenkiančią tam tikros rūšies taršai, ir pasiekti reikiamą rūgštingumo lygį. Šis metodas yra vienas iš efektyviausių, bet kartu ir pavojingas: bet kokia veikliųjų medžiagų kiekio ar formos klaida, padaryta dėl nepakankamos patirties ir žinių, gali sukelti rimtų negrįžtamų padarinių tiek rezervuarui, jo gyventojams, tiek aplinkai.

  • Sorbcija

Jis pagrįstas specialios mineralų grupės- ceolitų – naudojimu. Tvenkinio dugne dedami tinkleliai, kuriuose yra ceolitų. Būdami ten, mineralai išvalo vandenį iš amonio ir fosforo, todėl vandens cheminė sudėtis žymiai pagerėja.

  • UV valymo metodas

Dėl ultravioletinių spindulių poveikio galima žymiai išvalyti vandenį nuo virusų, dumblių, bakterijų ir kenksmingų mikroorganizmų. Šis metodas idealiai tinka valyti baseinus, todėl nereikia naudoti valiklių, kurių pagrindą sudaro chloras.

Be tiesioginių valymo darbų, mūsų ekspertai padės jums pasirinkti papildomas apsaugos nuo greito rezervuaro taršos priemones, pavyzdžiui, patars sodinti aplink augalų tvenkinį, tai leidžia kaupti didelį kiekį deguonies ir iš esmės neleidžia daugintis bei vystytis bakterijoms ir virusams.