Medžių valymas

Medžių valymas Vilniuje ir Vilniaus rajone

Daugeliui iš mūsų gražus žydintis sodas yra tiesiog neįsivaizduojamas be galimybės mėgautis sultingais obuoliais, kriaušėmis, vyšniomis, abrikosais ir slyvomis. Todėl daugumoje mūsų šalies sodų vaismedžiai yra privalomi. Deja, derlius ne visada mus džiugina, todėl patys augalai dažnai žūsta, nepaisant, kruopščios priežiūros ir padidėjusio savininko dėmesio.

Kodėl reikia valyti medžius?

Vaismedžiai yra labai patrauklūs įvairiems vabzdžiams. Apdorodami kamieną variu,o šaknis ir šakas, specialiomis priemonėmis, mes negalime visiškai išgelbėti medžio nuo pavojaus. Faktas yra tas, kad daugybė mažų kenkėjų įsikuria po žieve. Būtent čia jie slepiasi nuo mūsų akių pavasarį, vasarą ir rudenį, o žiemą slepiasi nuo šalčio, tuo pačiu padarydami didelę žalą medžiui ir dėl to pasėliams.

Drėgmė taip pat kaupiasi po žieve, o tai gali sukelti puvimą ir pelėsį bei kerpę. Susidariusiuose įtrūkimuose atsiranda bakterijų ir mikroorganizmų, neprieinamų priemonėmis, kuriomis mes apdorojame išorinę kamieno dalį.

Žievės pašalinimo procesas reikalauja specialių įgūdžių, nes veikimo metu bet koks neatsargus judesys gali pakenkti medžio kamienui. Baigę valymo procedūrą, reikia padengti kamieną sodo variu ir apdoroti apsauginėmis priemonėmis, tačiau svarbu, kad tai nebūtų agresyvūs preparatai.